23 vjeçari u vra nga policia në Milano disa ditë pas sulmit në Berlin, ai kishte mberritur në Gjermani në vitin 2015. Ndërkohë që jetonte atje ai ishte paraqitur me emra të ndryshëm.

Zyrtarët gjerman kanë identifikuar 14 identitete të ndryshme, përfshirë edhe atë që kishte përdorue për të kryer sulmin në Berlin.

Me emra të tjerë ai kishte marr ndihma sociale. Policia disa herë e kishte arrestuar për posedim droge dhe dokumentacion të rrejshëm, ai kishte qenë në mbikëqyrej gjatë muaj nga policia.

Në shkurt të viti 2016 ai u bë “kërcënim potencial” për sigurinë, por nuk ekzistonin prova të mjaftueshme kundër tij. /Lajmi.net/

.

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Sulmuesi i Berlinit kishte përdorur 14 emra të ndryshëm Sulmuesi i Berlinit kishte përdorur 14 emra të ndryshëm Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!